Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, Polacy odzyskali prawo do samostanowienia i zrzucili jarzma rosyjskie, niemieckie i austro-węgierskie. Z tej okazji na terenie całej Polski organizowane są uroczystości, marsze i msze za ojczyznę. W miniony czwartek, 9 listopada, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona temu zdarzeniu. Bardzo ciekawy scenariusz przedstawili uczniowie klasy V a, przygotowani przez wychowawcę i polonistę, pana Wiesława Bąka. Te niełatwe do interpretowania treści zostały świetnie wsparte solowymi i chóralnymi pieśniami, które zostały przygotowane przez młodzież, pod profesjonalną opieką pani Anny Ślusarz. Nawet najmłodsi z wielkim skupieniem uczestniczyli w obchodach tego święta. Wagę tego zdarzenia wszyscy podkreślili uroczystym strojem i kotylionami.