Teatralne zmagania czwartoklasistów

• przez
4.7

Mikołajek – to lektura dla klasy czwartej, w której głównym bohaterem jest chłopiec mieszkający we Francji. Przygody Mikołajka są nie tylko pouczające, ale również zabawne, dzięki czemu dzieci bawią się doskonale podczas poznawania jego perypetii.

Uczniowie klasy 4a i 4c zaprezentowali na lekcjach języka polskiego inscenizacje przygotowane na podstawie fragmentów utworu Rene Goscinnego.

Po przygotowaniu scenariuszy scenek i wielokrotnych próbach czwartoklasiści wystąpili na deskach szkolnego teatru, prezentując je kolegom oraz koleżankom z klasy.

Młodzi aktorzy wspaniale wcielili się w odgrywane postacie. Inscenizacja każdej grupy była nagradzana burzliwymi oklaskami.

Czwartoklasistom spodobały się takie lekcje i już z niecierpliwością czekają na kolejne występy.

Irena Zawadzka, Martyna Kasznia

Oto fotorelacja: