Turnieju Gier i Zabaw

Dnia 21 maja 2019 roku w Małogoszczu odbył się półfinał wojewódzki Turnieju Gier i Zabaw. Wzięli w nim udział najlepsi laureaci – przedstawiciele kilku szkół ,wybrani w gminnych eliminacjach. Gminę Morawica reprezentowali uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Bilczy, ubrani w nowe stroje ufundowane przez dyrekcję, prezentowali się wspaniale. Rywalizacja była zacięta. Nasi uczniowie z zaciętością sportowców zmagali się z rywalami ze szkół z Łopuszna, Jędrzejowa i Małogoszcza . Po podliczeniu punktów okazało się , że zajęliśmy drugie miejsce i zakwalifikowaliśmy się do Finału Wojewódzkiego Turnieju gier i Zabaw, który odbędzie się już wkrótce w Pawłowie 07 czerwca.