Uczniowie odwiedzają pensjonariuszy ZOLu

Uczniowie ze szkolnego Koła Charytatywnego przy Zespole Szkół w Bilczy pod opieką pani katechetki Renaty Kot oraz księdza prefekta Tomasza Wróbla odwiedzają pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo Leczniczego i Rehabilitacyjnego w Bilczy. W grudniu nasze spotkanie miało wyjątkowy charakter. Zaprosiliśmy naszego ulubionego świętego z samego miasta Mira w Turcji-Mikołaja. Oczywiście przybył ze swoimi pomocnikami i obdarował wszystkich słodkimi upominkami. Spotkanie było połączone ze śpiewem pieśni adwentowych i przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci samodzielnie przygotowały piękne kartki Bożonarodzeniowe, które wręczyły starszym i chorym. Nasze spotkanie z mieszkańcami ZOL-u dostarczyło chorym bardzo wiele radości, uśmiechu, poczucia wartości. Niektórzy nie kryli łez wzruszenia.