WIECZÓR POEZJI I PROZY

• przez
4.4

Co to jest życie?… schylona nad księgą

Wiecznych zagadnień o śmierci i bycie,

Myśl wstrząsa niebios i ziemi potęgą,

Pytając: co to jest życie?

Uczniowie z Koła Teatralnego przygotowali WIECZÓR POEZJI I PROZY, którego myślą przewodnią były słowa Marka Hłaski:

Życie, które mi dano, jest tylko opowieścią; ale jak ja ją opowiem, to już moja sprawa. Jedynie o to mi chodzi.

Zebrani w sali teatralnej widzowie mogli wysłuchać wyjątkowych poetyckich czy prozatorskich refleksji na temat istoty życia ludzkiego, które odnajdujemy w twórczości poetów  oraz pisarzy wielu epok literackich. Uczniowie recytowali wiersze Wisławy Szymborskiej, ks. Jana Twardowskiego, Marii Konopnickiej, Adama Asnyka oraz fragmenty utworów prozatorskich – Marka Hłaski, Olgi Tokarczuk, Carlosa Ruiza Zafona, Érica Emmanuela Schmitta czy Paulo Coelho.

Ponadto młodzi poeci – uczniowie naszej szkoły – mieli możliwość zaprezentowania swojej twórczości, dla której inspiracją były słowa Marka Hłaski.

Piękne interpretacje wierszy i fragmentów utworów prozatorskich oraz scenografia wprowadziły zgromadzonych w sali w nastrój refleksji oraz zadumy nad sensem istnienia, przemijania, zmienności losu i kruchości ludzkiego życia.

Irena Zawadzka, Martyna Kasznia

Średnia ocena 4.4 / 5. Liczba ocen: 14