Wizyta na wystawie EkoEksperymentarium

• przez
2.6

Klasa 8b miała niezwykłą okazję do wzbogacenia swojej wiedzy i doświadczenia poprzez wizytę w Instytucie Dizajnu w Kielcach. Ten wyjazd był możliwe dzięki voucherowi, który klasa otrzymała podczas uroczystego podsumowania obchodów Dni Ziemi, gdzie zaangażowanie uczniów w działania na rzecz ochrony środowiska zostało wyjątkowo docenione.

Wizyta w Instytucie Dizajnu była dla uczniów nie tylko okazją do poszerzenia horyzontów w dziedzinie designu, ale głównie do zgłębienia tematyki związanej z ekologią i zrównoważonym rozwojem. EkoEksperymentarium, którego wystawa była celem wizyty, to miejsce, gdzie nauka staje się interaktywną przygodą, a tematyka związana z ekologią jest przedstawiona w atrakcyjny i przystępny sposób. Podczas zwiedzania wystawy EkoEksperymentarium, uczniowie mieli okazję zrozumieć, jak nasze codzienne wybory konsumenckie wpływają na środowisko, w tym również na nasz ślad węglowy.

Interaktywne eksponaty, prezentujące różne aspekty życia codziennego, umożliwiły uczniom zobaczenie, jakie działania mogą zmniejszyć emisję CO2 i zmniejszyć nasz wpływ na klimat. Od promowania energii odnawialnej po edukację na temat efektywności energetycznej, uczniowie mogli zobaczyć, jak małe zmiany w naszych nawykach mogą mieć wielki wpływ na redukcję naszego śladu węglowego.

Ponadto, uczniowie mogli poznać strategie zmniejszania marnowania żywności i promowania racjonalnego konsumpcjonizmu. Wiedza ta może przyczynić się do bardziej świadomych wyborów zakupowych i stylu życia, co w efekcie przynosi korzyści zarówno dla naszej planety, jak i dla nas samych.

Ta wizyta nie tylko zainspirowała uczniów do bardziej ekologicznego podejścia, ale także dostarczyła im konkretnych narzędzi i pomysłów na działania na rzecz zmniejszenia naszego śladu węglowego i tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości.

Uczniowie tego dnia również zadbali o swój ślad węglowy, wybierając w tym dniu transport komunikacją miejską i robiąc 10 tys. kroków zwiedzając przy okazji kilka ciekawych zakątków Kielc.

Małgorzata Dąbek

Edyta Wierzbicka