Wycieczka Klas IV do Kurozwęk

• przez

31 maja uczniowie klas IV naszej szkoły mieli okazję odwiedzić Zespół Pałacowy w Kurozwękach, gdzie czekało na nich kilka atrakcji. Pierwszym punktem programu była wizyta w zabytkowym pałacu, który urzekł wszystkich swoją architekturą oraz historią. Przewodnik opowiedział uczniom fascynujące opowieści o dawnych mieszkańcach pałacu oraz ciekawostki związane z jego dziejami.

Podczas zwiedzania, uczniowie mieli również okazję odwiedzić muzeum znajdujące się w pałacu. Ekspozycje muzealne pozwoliły dzieciom zgłębić wiedzę na temat kultury i historii regionu, a także zobaczyć unikalne zbiory i artefakty.

Kolejną atrakcją była wyprawa na safari bizon, gdzie dzieci mogły z bliska obserwować te majestatyczne zwierzęta w ich naturalnym środowisku. To niezapomniane przeżycie wzbogaciło wiedzę uczniów na temat fauny oraz dało możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą.

Na zakończenie wycieczki uczniowie wzięli udział w zabawie w labiryncie bukowym. Wspólne poszukiwania wyjścia z gęstego labiryntu dostarczyły mnóstwo emocji oraz śmiechu. Była to doskonała okazja do integracji oraz ćwiczenia umiejętności współpracy.

Po dniu pełnym wrażeń wszyscy udali się na zasłużony obiad, który odbył się w stylowej restauracji pałacowej. Smaczny posiłek dodał energii i pozwolił wyruszyć w drogę powrotną do domu.

Wychowawcy klas czwartych

Średnia ocena 3.4 / 5. Liczba ocen: 10