Wycieczka na Święty Krzyż

Klasy II a i II b razem z wychowawczyniami panią Dorotą Parzniewską i panią Zofią Młyńską były na wycieczce na Świętym Krzyżu. Dzieci zwiedziły muzeum przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Muzeum to mieści się w zabytkowym budynku, będącym częścią kompleksu zabudowań klasztornych dawnego opactwa benedyktynów. Prezentowana tam wystawa jest spektaklem światła, dźwięku i odgłosów przyrody w oparciu multimedialne urządzenia, zdjęcia i modele. Zwiedzanie rozpoczęły od sali, w której zapoznały się z geologicznymi dziejami Gór Świętokrzyskich. W dalszej części wystawy obejrzały ekosystemy leśne Świętokrzyskiego Parku Narodowego, gdzie zobaczyły zwierzęta, rośliny i grzyby żyjące w jodłowym borze. Następnie uczniowie przeszli do klasztoru, przy którym istniał zakon Ojców Benedyktynów, a obecnie zamieszkują go Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Klasa II b zakończyła wycieczkę zjeżdżając z góry kolejką, natomiast klasa II a postanowiła zejść na piechotę. To była bardzo udana wycieczka.