Wyjazd klasy 2 a do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach

12 maja uczniowie klasy 2a, wyjechali do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Po wejściu do budynku biblioteki zostaliśmy serdecznie przywitani przez gospodarzy. Pani Katarzyna Czyż zaprosiła uczniów na zajęcia edukacyjne o Afryce i jej mieszkańcach.

12 maja uczniowie klasy 2a, wyjechali do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Po wejściu do budynku biblioteki zostaliśmy serdecznie przywitani przez gospodarzy. Pani Katarzyna Czyż zaprosiła uczniów na zajęcia edukacyjne o Afryce i jej mieszkańcach pt. „Z Senegalu muzyka płynie” Spotkanie zorganizowano w ramach cyklu Cztery Strony Bajek. W ramach lekcji uczniowie obejrzeli bajkę senegalską „ O demonicy, kobiecie i ptaku” w języku francuskim, używanym w tej części kontynentu. Okazało się, że dzieci świetnie poradziły sobie z interpretacją filmu, co potwierdziło się po powtórnym obejrzeniu bajki w języku polskim. Wszyscy z dużym zainteresowaniem obejrzeli film przedstawiający warunki, w jakich żyją i uczą się ich afrykańscy rówieśnicy. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, odpowiadając na pytania prowadzących.

Dużą atrakcją zajęć były wspólne zabawy i nauka tańca w rytmie tradycyjnej muzyki tego kontynentu w strojach afrykańskich, które poprowadziła pani Iwona Kornacka, zachęcając dzieci również do śpiewania piosenek o Afryce i zwierzętach afrykańskich. Była to doskonała lekcja kształtująca postawy szacunku i tolerancji dla innych kultur.

Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie Biblioteki. W Dziale Informacji obejrzeliśmy wystawę najstarszych zbiorów biblioteki. Odwiedziliśmy Wypożyczalnię dla dzieci i dorosłych oraz Mediatekę. Duże emocje wśród dzieci wzbudził widok z antresoli na czytelnię, w której znajdują się stanowiska komputerowe. Dzieci posiadające kartę mogły wypożyczyć książki i filmy.

Zwiedzanie tego nowoczesnego obiektu wzbudziło ogromne zainteresowanie dzieci, co z pewnością przyczyni się do wzrostu czytelnictwa.