Zabawa w teatr

Nie lada atrakcją okazały się dla uczniów klas czwartych lekcje języka polskiego, w czasie których prezentowali inscenizacje fragmentów ,,Akademii pana Kleksa” Jana Brzechwy.

Nie lada atrakcją okazały się dla uczniów klas czwartych lekcje języka polskiego, w czasie których prezentowali inscenizacje fragmentów ,,Akademii pana Kleksa” Jana Brzechwy.

Najpierw czwartoklasiści, pod kierunkiem nauczyciela, zajęli się napisaniem scenariusza, następnie przygotowali rekwizyty, kostiumy i elementy scenografii. W czasie prób uczyli się stosować odpowiednią intonację i modulację głosu, mimikę, gesty oraz ruch sceniczny, właściwe dla odgrywanej roli. Ponadto doskonalili umiejętność współpracy z kolegami i koleżankami. Próby stały się także okazją do dobrej zabawy oraz integracji zespołów klasowych. Ostatecznie młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania – przygotowali ciekawe scenki dramowe, nawet z wykorzystaniem elementów tańca i muzyki, a występ na scenie w sali teatralnej dodatkowo mobilizował ich do zaprezentowania jak najwyższego poziomu umiejętności artystycznych.

Z pewnością takie zajęcia nie tylko rozwijają zainteresowania teatrem, ale przede wszystkim pobudzają uczniów do twórczych działań. Czwartoklasistom bardzo podobały się takie lekcje, po prezentacji chętnie dzielili się wrażeniami, często dokonując dojrzałej samooceny, nagradzali występy kolegów i koleżanek brawami oraz wyrazili chęć realizacji kolejnych przedstawień.

Życzymy kolejnych równie udanych występów!