Zielona Lekcja w Centrum Edukacji Leśnej i Ekologicznej w Zagnańsku

• przez

11 czerwca 2024 roku uczniowie klasy IVb mieli wyjątkową okazję wziąć udział w “zielonej lekcji” w Centrum Edukacji Leśnej i Ekologicznej w Zagnańsku. Była to nagroda za zdobycie tytułu Klasy Ekologicznej podczas obchodów Dnia Ziemi.

W ramach wygranej, uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, gdzie pod okiem doświadczonego leśnika oraz uczniów Zespołu Szkół Leśnych poznawali lokalną florę i faunę. Dzieci miały również możliwość zobaczyć różne gatunki ptaków i zapoznać się z pracą sokolnika. Dowiedziały się również jak wygląda droga rekrutacji do szkoły.

Wizyta w Zagnańsku była dla uczniów IVb nie tylko świetną zabawą, ale i cenną lekcją ekologii. Serdecznie gratulujemy naszym młodym ekologom a także Centrum Edukacji Leśnej i Ekologicznej za gościnność!

Edyta Wierzbicka

Średnia ocena 2.3 / 5. Liczba ocen: 9