Dzień pierwszoklasistów

Ślubowanie to ważny dzień dla każdego człowieka, dla którego otwiera się nowy etap w życiu. Szczególnie, gdy dotyczy to najmłodszych, dla których wszystko jest nowe, inne, do odkrycia i zapamiętania. Taki dzień nadszedł dla uczniów klas pierwszych naszej szkoły, w dniu 28 września. Odświętne stroje, symboliczne birety i kokardy pokazywały, kto w tym dniu jest najważniejszy. Nie mniej ważny jest to dzień dla bliskich dzieciaków, którzy z może bardziej skrywanym wzruszeniem, z dumą patrzyli na popisy przygotowane przez swoje pociechy pod opieką wychowawczyń obydwu grup, pań Doroty Parzniewskiej i Zofii Młyńskiej . Na uroczystości gościł również wójt gminy Morawica, pan Marian Buras. Były kwiaty i życzenia sukcesów w nauce i w życiu, a wszystko to, poparte prezentami. Od wójta symboliczne gadżety, promujące naszą gminę, od pani dyrektor Urszuli Wróblewskiej maskotki dla każdej z klas, które mają za zadanie być talizmanem na sukces. Od niewiele starszych kolegów, uczniów klas drugich, róg słodkości i wreszcie upominki od rodziców. Ważnym momentem było pasowanie na ucznia i wręczenie legitymacji szkolnej, pierwszego dowodu tożsamości. My również dołączamy się do tych życzeń i pragniemy, aby pobyt w szkole dla każdego kojarzył się z miłymi chwilami, z sukcesami i beztroską. Powodzenia!