Świadectwa odbieramy, na wakacje wyruszamy!

Koniec roku szkolnego 2015/16, w piątek 24 czerwca, przywitał nas upałem, jak przystało na przedwakacyjny dzień. Podzielony został na dwa etapy – dla Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, uświetniony mszą w miejscowym kościele parafialnym pw. Św. Kazimierza.

Wszyscy stawili się w szkole po odbiór dowodów swojej całorocznej pracy. Ci starsi samodzielnie, a młodsi w towarzystwie rodziców lub opiekunów. Najtrudniejsze chwile przeżywali uczniowie klas III Gimnazjum, gdyż to dla nich był ostatni wspólnie spędzony czas, w murach szkoły. Były łzy wzruszenia i radość, ciekawość co przyniesie przyszłość.

W tym dniu pożegnaliśmy również Panią Barbarę Bąk, która odeszła na emeryturę. Takie pożegnania są najtrudniejsze. Jedyną pociechą pozostaje świadomość, że mówiąc sobie do widzenia nie żegnamy się tak na zawsze. Pozostaje szansa spotkania, może nie w pracy, ale wszędzie tam i w każdej chwili, kiedy będziemy mieli na to ochotę.

Nowy etap w życiu rozpoczną od września uczniowie klas VI. Przejdą co prawda tylko za próg sąsiedniej szkoły, ale świadomość nowego, bardziej dojrzałego życia na pewno w niejednym sercu wywołuje drżenie.

Gościliśmy wójta gminy Morawica, Pana Mariana Burasa, który jak co roku, wręczył najlepszemu uczniowi w szkole nagrodę finansową. W tym roku ten zaszczyt przypadł w udziale Maciejowi Januszkowi, który ze średnią 6,0 opuścił gimnazjum. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy wzięli udział w różnych konkursach organizowanych przez pracowników gminy Morawica.

Ten dzień pełen wrażeń na długo pozostanie w pamięci wszystkich!

Życzymy ciepłych, radosnych wakacji, pełnych przygód i nowych doświadczeń!