Nietypowi goście na lekcji matematyki i informatyki

Pod koniec lutego w naszej szkole odbyły się lekcje matematyki i informatyki na których uczniowie klasy 6b i 6c oraz 5a i 5b mieli okazję poznać dwa roboty: Dasha i Dota.

Na lekcji matematyki dotyczącej zagadnień z życia codziennego takich jak „Droga, prędkość, czas”, uczniowie przeprowadzali próby prędkości dla Dasha, a następnie wykonywali obliczenia prędkości, czasu i drogi oraz porównywali te wartości i wyciągali wnioski z przeprowadzonych doświadczeń. Podczas zajęć z informatyki dzieci wykonywały krótkie zadania programistyczne, których celem było wprowadzenie ich w podstawy robotyki.

Roboty Dash i Dot stanowią wspaniałe wsparcie zajęć dydaktycznych , o czym świadczą wypowiedzi uczniów:

„Moim zdaniem te dwa roboty były przyjemne. Można się dzięki nim wiele nauczyć oraz przez zwykłą zabawę szybciej zapamiętać różne pojęcia i wzory. Naprawdę lekcje z nimi były świetne i bardzo dobrze się na nich bawiłam. Z tymi robotami bardzo miło się pracowało.”

„Według mnie Dash to bardzo ciekawy robot, miło spędza się z nim czas i jest inteligentny.”

„Moim zdaniem Dash i Dot to świetna pomoc w celach naukowych jak i na poprawę humoru. Bardzo mi się podobały zajęcia z ich udziałem i byłoby fajnie gdyby było więcej takich lekcji. :)”