Pielgrzymka dzieci komunijnych z klas trzecich

19 maja 2019 roku grupa 40 uczniów z klas trzecich po raz pierwszy w pełni uczestniczyła w ofierze Mszy Świętej. W czasie uroczystej Eucharystii celebrowanej przez Księdza Proboszcza Marka Mrugałę dzieci przyjęły do swoich serc Ciało Boże pod postacią Najświętszej Hostii. W intencji dzieci i ich rodziców modliły się całe rodziny i licznie zgromadzeni goście: Pani Dyrektor Urszula Wróblewska, Pani Marzena Pucińska, Panie wychowawczynie klas trzecich: Pani Zofia Młyńska i Dorota Parzniewska. Na pamiątkę tego wydarzenia Pani Dyrektor Urszula Wróblewska wręczyła dzieciom prezenty. W czwartek 23 maja udaliśmy się na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Karkowie-Łagiewnikach. Najważniejszym punktem wyjazdu była uroczysta Msza Święta, na której dzieci w szczególny sposób dziękowały Panu Bogu za dar Eucharystii. Po zwiedzaniu Sanktuarium dzieci zawierzyły siebie, swoje rodziny, wychowawców i katechetów Bożemu Miłosierdziu. Dzieci zwiedziły Centrum Świętego Jana Pawła II, które powstało w 2015 roku. W Świątyni wybudowanej we włoskim stylu zachwycaliśmy się niezwykłymi mozaikami przedstawiającymi sceny biblijne. W muzeum Ojca Świętego oglądaliśmy bardzo ciekawe pamiątki związane z codziennym życiem księdza Karola Wojtyły oraz z czasów Jego pontyfikatu. Opiekę nad grupą sprawował Ksiądz Prefekt Tomasz Wróbel, panie katechetki Renata Kot i Ewa Jaros.Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc w opiece nad dziećmi paniom Zofii Młyńskiej i Dorocie Parzniewskiej.