Dni Unii Europejskiej

W miniony wtorek, 23 maja 2017 r., odbyło się podsumowanie kilkuetapowego konkursu wiedzy o Unii Europejskiej, rokrocznie organizowany przez nauczycieli języka angielskiego, panie: Jadwigę Chorzępę i Beatę Pietrzczyk. Ta ostatnia z niezwykłą swadą poprowadziła to spotkanie. Poszczególne zespoły klasowe zabiegały o to, aby ich wiedza była jak najszersza. Musiały wykazać się znajomością historii, wylosowanego przez klasę, miasta. W bieżącym roku były to miejscowości znajdujące się we Włoszech: Siena, Wenecja, Florencja, Palermo, Asyż, Neapol. Wykonane przez młodzież plakaty, obrazujące te miasta, przez kilka dni zdobiły hol naszej szkoły. Prócz starannie dobranych fotografii lub rysunków zawierały treść informacyjną o zobrazowanych miejscach. Podczas spotkania młodzież miała okazję wykazać się dodatkową wiedzą, gdyż prowadząca przygotowała pytania i drobne upominki dla tych, którzy zapamiętali najwięcej. Z przyjemnością można było posłuchać uczniów klas: VI b, VI c i IV a (w takiej kolejności wystąpili) podczas wykonania włoskich piosenek.

Wiele emocji wywołało wręczanie dyplomów, pani dyrektor Urszula Wróblewska, stopniowała napięcie zapraszając po odbiór nagród przedstawicieli poszczególnych klas. Najbardziej spontanicznie reagowali uczniowie klasy IV c, którzy zostali zwycięzcami tegorocznej edycji wiedzy o Unii. Przy każdym kolejnym wywołaniu konkurentów, a uczestnicy byli nagradzani od ostatniego miejsca po pierwsze, IV c krzyczała z radości, że to jeszcze nie oni!