Dzień Bułgarski

6 czerwca 2018 r w naszej szkole odbył się Dzień Bułgarski. Była to uroczystość, która miała na celu integrację uczniów bułgarskich z polskimi.

Uczniowie Bułgarscy swój występ zaczęli od piosenki opowiadającej jak piękna jest Bułgaria i z czego słynie. Następnie przedstawili, gdzie w Europie znajduje się Bułgaria, jakie są jej symbole narodowe, jaki mają system szkolnictwa, tradycję, zwyczaje i charakterystyczne potrawy. Młodsi uczniowie – Sevdim, Mersin i Ivelin – zaprezentowali wiersz o Bułgarii w ich języku, który następnie przetłumaczył Slavcho Asenov. Guner, Slavcho oraz Emylian zaprezentowali nam piękne piosenki bułgarskie. Występ zakończyła piosenka „Biala Rosa”, do której chłopcy wraz z kilkoma dziewczynkami z klas III zatańczyli tradycyjny taniec bułgarski.

Nad przygotowaniem przedstawienia czuwała pani Milena Chmiel.

Przy okazji Pani Monika Wiech-Piazdecka podsumowała zabawy trwające cały rok i mające na celu wyłonienie „Super Klasy” wśród klas siódmych oraz II i III gimnazjum. Przechodni puchar „Super Klasy” otrzymała klasa II c gimnazjum, której wychowawczynią jest pani Kamila Długosz-Szałapska. Klasa ta wykazała się dużą dozą pomysłowości oraz wielką aktywnością w organizowanych zabawach.

Pani Dyrektor Urszula Wróblewska pochwaliła troje uczniów – Wojciecha Klanka, Gabriela Wąsika i Natalię Kanię – za udzielenie pomocy rannemu koledze.