Przerwa na czytanie

Z przyjemnością informujemy, że cała społeczność szkolna wzięła udział w I Międzynarodowej edycji pt. Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Bijemy rekord w czytaniu na przerwie

V Ogólnopolska akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie, została zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.

Akcja ta odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej celem jest: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Uczniowie i pracownicy naszej szkoły z ogromnym entuzjazmem odpowiedzieli na zaproszenie i przyłączyli się do akcji.

Po wcześniejszych przygotowaniach , w piątek 16 października 2020 r. przystąpiono do realizacji akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. W akcji wzięło udział 469 uczniów, 40 nauczycieli oraz 7 pracowników administracji i obsługi. W bibliotece szkolnej każdy znalazł coś dla siebie i nasi czytelnicy w tym dniu czytali swoje ulubione książki, począwszy od bajek i baśni, poprzez komiksy, książki przygodowe i te romantyczne, kryminały, autobiografie, a także te, które wprowadzają czytelnika w świat czarów i magii. Akcję w szkole rozpoczęła pani dyrektor, czytając piękne baśnie Andersena naszym najmłodszym uczniom, którzy dopiero wkraczają w świat czytania książek. Tego dnia w każdym zakątku szkoły: salach lekcyjnych, korytarzach szkolnych, czytelni, świetlicy szkolnej, sekretariacie szkoły, pokojach nauczycielskich, a nawet szatniach, zapleczu kuchennym czy pomieszczeniach gospodarczych, można było zobaczyć zaczytanych uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy się przyłączyć do akcji i obok innych szkół przyczynić się do pobicia rekordu w czytaniu na przerwie. Mamy nadzieję, że w tym roku uda się pobić rekord w stosunku do tego z 2019 r., który wyniósł 158 809.

Organizator po zebraniu wszystkich sprawozdań podsumuje całą akcję. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej oraz profilu Biblioteki na Facebooku 9 grudnia 2020 r.

A już dziś serdecznie zachęcamy wszystkich do obejrzenia zdjęć z akcji przeprowadzonej w szkole.