Wizyta Księdza Biskupa Mariana Florczyka w naszej szkole

We wtorek 17 września w naszej szkole gościliśmy Ekscelencję Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Ta niecodzienna wizyta dostojnego gościa jest związana z odbywającą się w naszej parafii Bilczy wizytacją władz kościelnych z naszej diecezji kieleckiej. Spotkanie z Dyrekcją Szkoły, Radą Pedagogiczną i całą bracią uczniowską odbyło się w hali sportowej. Pani Dyrektor Urszula Wróblewska uroczyście powitała Księdza Biskupa. Następnie Pani Dyrektor zaprezentowała naszą szkołę, podkreślając osiągnięcia uczniów w różnych dziedzinach edukacji. Przedstawiono historię szkoły ze szczególnym uwzględnieniem jej bogatej tradycji sięgającej 150 lat. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny na temat życia i działalności Patrona szkoły Księdza Piotra Ściegiennego. Wiersze, pieśni religijne i patriotyczne zaprezentowane przez uczniów oraz zuchów podkreśliły wyjątkowy nastrój spotkania. Ksiądz Biskup Marian Florczyk skierował swoje słowa do Dyrekcji szkoły, Grona Pedagogicznego, pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególnie podkreślał wkład nauczycieli i wychowawców w kształtowanie młodego pokolenia. Ksiądz Biskup dziękował nauczycielom za trudną, bardzo odpowiedzialną pracę, życząc im sukcesów w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Na zakończenie spotkania wszyscy powierzyli siebie opiece Matki Bożej Maryi poprzez wspólną modlitwę.

Panie katechetki Renata Kot i Ewa Jaros bardzo dziękują za pomoc w przygotowaniu spotkania Dyrekcji szkoły, Panu Wiesławowi Bąkowi, Paniom Dorocie Parzniewskiej, Magdalenie Ramiączek, Annie Ślusarz i Elżbiecie Brewińskiej.