Anglojęzyczna grupa z Bilczy już po raz drugi najlepsza w województwie

Grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Bilczy wzięła udział w Świętokrzyskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim już po raz trzeci. W mocny skład aktorski weszli uczniowie klas I, II, IV, i V . Na deskach Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach zaprezentowali, zgodnie z wymogami regulaminu, przedstawienie zatytułowane „Thumbelina”. W rolę tytułowej bohaterki wcieliła się Aleksandra Malarczyk. Rolę czarownicy i żaby zagrała Zuzanna Pyszniak, kota – Emilia Nartowska, matki –Ewelina Kiełbus, myszy – Julia Kowalik, jaskółki – Amelia Trela, rybkami były – Hanna Wawszczyk i Gabriela Patrzałek, chrabąszczami byli – Krzysztof Cebula, Sebastian Kowalski, Aleksander Skowroński, a żabami -Sebastian Kowalski, Natalia Lis i Jakub Frankowicz, w rolę kreta i motyla wcielił się – Karol Patrzałek. Niezwykłym tańcem i strojami kwiatów zachwyciły publiczność uczennice z klasy I B- Aleksandra Biernacka, Gabriela Kwiatek, Antonina Krawczyk, Amelia Krzysztofek, Maja Pagór, Natalia Ratusznik, Kaja Stęplewska, Maria Sopel, Aniela Wawszczyk, Zuzanna Wesołowska i Marta Windakiewicz. Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w swoje role i zasłużyli na wielkie brawa. Scenografię ,stroje i efekty specjalne przygotowali rodzice. Na szczególne podziękowania zasługują: Agata Skowrońska, Edyta Patrzałek, Joanna Pyszniak, Piotr Pyszniak, Anna Białas Trela, Milena Piwowarczyk, Monika Kiełbus oraz nauczycielka Dorota Parzniewska. Opiekunem koła teatralnego jest Agnieszka Wira – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego.