Dzień Nauczyciela

„Zacną rzeczą jest uczyć się,
lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”

Zawsze obchodzony jest bardzo uroczyście. W bieżącym roku szkolnym przypadł na niedzielę, a my obchodziliśmy go w poniedziałek, 15 października. Były wiersze i pięknie wykonane piosenki, przygotowane przez uczniów pod opieką pań Marceliny Rajch-Glonek i Barbary Tomaszewskiej. Jak zawsze uroczystość zaszczycił swoją obecnością burmistrz Miasta i Gminy Morawica, pan Marian Buras, przekazał wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia i wręczył nagrody dla wyróżniających się nauczycieli. Paniom dyrektor: pani Urszuli Wróblewskiej i pani Marii Sarnat, pani Magdalenie Ramiączek, pani Monice Wiech-Piazdeckiej oraz panu Maciejowi Ścidze.

Przywilejem każdego dyrektora jest wytypowanie do nagrody, nauczycieli z grona pedagogicznego. W bieżącym roku szkolnym taki zaszczyt wyróżnienia spotkał panią dyrektor Marzenę Pucińską, panią Elżbietę Maciejewską, Agnieszkę Wirę, Małgorzatę Molendę, pana Wiesława Bąka, panią Grażynę Kosno-Mazur, Martynę Kasznię, pana Pawła Sieczkę, panią Annę Ślusarz, Irenę Zawadzką, Magdalenę Kwiatkowską, Kamilę Mazur, księdza Tomasza Wróbla oraz wszystkich pracowników obsługi.

Całość wydarzenia uświetnili przedstawiciele Rady Rodziców, którzy z pięknymi bukietami kwiatów przekazali dużo serdecznych życzeń. Były również kwiaty złożone na ręce pani dyrektor, Urszuli Wróblewskiej od przedstawicieli Samorządu Szkolnego.

Na zdjęciach można zobaczyć niemalże anielski taniec uczennic klasy IV a, który przygotowany został przez dzieci, pod opieką pani Magdaleny Ramiączek.

Korzystając z możliwości podkreślenia, że mamy w szkole tęgie, matematyczne głowy, został podsumowany Tydzień Tabliczki Mnożenia, przeprowadzony przez panią Kamilę Długosz-Szałapską. Najlepsi, którzy wykazali się niemalże perfekcyjną umiejętnością wykorzystania znajomości tego działu matematyki, zostali nagrodzeni upominkami. Były to uczennice: Ida Gawryjołek, Aleksandra Hajduk i Urszula Skowrońska.

Dużo serdeczności i ciepłych słów usłyszeli również nauczyciele od swoich uczniów, podopiecznych, wychowanków. Dzieci z zapałem dziękowały za sam fakt obecności w ich życiu.