Dzień Nauczyciela

13 października, w piątek, obchodziliśmy uroczyście święto wszystkich pracowników oświaty. Już od rana całą szkołą zawładnęli odświętnie ubrani uczniowie wraz ze swoimi rodzicami. Z bukietami kwiatów docierali do swoich wychowawców. Tradycyjnie dla wszystkich odbyła się akademia, w której uczestniczyli burmistrz Miasta i Gminy Morawica, pan Marian Buras i przedstawiciele Rady Rodziców.

Edukacja jest najpotężniejszą bronią,
jakiej można użyć, by zmienić świat.

Święto jest okazją do wyróżnienia nauczycieli. Z rąk wójta taką nagrodę przyjęła pani dyrektor, Urszula Wróblewska oraz pani Monika Wiech – Piazdecka. Rokrocznie pani dyrektor nagradza kilkanaście osób z grona pedagogicznego i pracowników administracji. Jest to na pewno miła forma motywowania do dalszej, wydajnej pracy. Miłym akcentem były życzenia uświetnione wspaniałym występem uczniów klas II b i III b przygotowany przez panie Magdalenę Kijankę i Jolantę Kwiecień-Pacierz. Dzieci z wdziękiem przedstawiły montaż wokalno–recytatorski. W solowych występach pokazały swój talent dziewczynki: Zuzanna Pyszniak (kl. IV a), Urszula Skowrońska (kl. IV b), Emilia Nartowska (kl. IV c), Martyna Zaborowska (kl. V b) oraz Mateusz Stefaniec (kl. III b). W roli konferansjerów wystąpili: Dominika Pyk i Mikołaj Strycharski (kl. IV c).