W przedświąteczny piątek, cała społeczność szkolna uczestniczyła w wigiliach klasowych. Uczniowie postarali się, aby w jak największym stopniu przypominały swą oprawą, tę domową. Następnie, wciąż w świątecznym nastroju, mogli obejrzeć przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez wychowanków klasy III a, pod opieką pani Renaty Kot (wspieranej przez wychowawczynię klasy, panią Dorotę Parzniewską). Były również kolędy, te śpiewane przez chór szkolny, solistów i zuchy (przygotowane przez panią Annę Ślusarz (chór i soliści) i panie Teresę Górecką, Magdalenę Ramiączek i Dorotę Parzniewską (zuchy). Dodatkową atrakcją były treści kolęd wyświetlane dla wszystkich, którzy zechcieli się przyłączyć do śpiewu. Niecodzienną wersję taneczno-muzyczną kolędy Feliz Navidad odśpiewały i odtańczyły uczennice klasy VI b, przygotowane przez panią Beatę Pietrzczyk. Piękne życzenia, na własnoręcznie wykonanych kartkach świątecznych, otrzymali pracownicy szkoły od uczniów Samorządu Szkolnego.

Podsumowaniem były serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne od pań dyrektor: Urszuli Wróblewskiej, Marii Sarnat i Marzeny Pucińskiej.