Pielgrzymka dzieci komunijnych z klas trzecich

W Białym Tygodniu po przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej uczniowie z klas trzecich wraz z rodzicami i nauczycielami udali się na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Najważniejszym punktem wyjazdu była uroczysta Msza Święta, na której dzieci w szczególny sposób dziękowały Panu Bogu za dar Eucharystii. Po zwiedzaniu Sanktuarium dzieci zawierzyły siebie, swoje rodziny, wychowawców i katechetów Bożemu Miłosierdziu. Modliliśmy się przed obrazem Świętej siostry Faustyny oraz oddaliśmy cześć relikwiom świętej. Niezapomniane wrażenie zrobił na dzieciach wjazd na wieżę widokową, która liczy 77 metrów wysokości. Wszyscy podziwiali przepiękną panoramę miasta Krakowa i okolic. Dzieci zwiedziły Centrum Świętego Jana Pawła II, które powstało w 2015 roku. W Świątyni wybudowanej we włoskim stylu zachwycaliśmy się niezwykłymi mozaikami przedstawiającymi sceny biblijne. Modliliśmy się przy relikwiach Świętego Jana Pawła II. Na pielgrzymce towarzyszyła nam Pani Dyrektor Urszula Wróblewska. Pani Dyrektor obdarowała wszystkie dzieci pamiątkowymi prezentami, za które jesteśmy bardzo wdzięczni. Na zakończenie pielgrzymki spacerowaliśmy po Starym Mieście oraz zakupiliśmy pamiątki. W drodze powrotnej Ksiądz Proboszcz Marek Mrugała zaprosił nas na grilla do Książa Wielkiego. Wszystkim bardzo spodobała się ta niespodzianka. Opiekę nad całą stuosobową grupą i prawidłowym przebiegiem wycieczki sprawowała pani katechetka Renata Kot. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc w opiece nad dziećmi paniom Ewie Jaros, Agnieszce Wirze, Małgorzacie Molendzie oraz wszystkim rodzicom.