Ślubowanie

Uroczystą przysięgą przypieczętowały „pierwszaki” swoją przyszłą, wieloletnią obecność w szkole. 29 września, w pogodnych nastrojach i z ogromną tremą, wraz ze swoimi bliskimi, stawili się w holu szkoły. Trzy klasy, pod opieką pań wychowawczyń: klasa I a z panią Małgorzatą Molendą, I b z panią Agnieszką Wirą i I c z panią Ewą Wach, przy dźwiękach fanfar, wkroczyły do hali i zaczął się wspaniały występ. Dzieci śpiewały, tańczyły i recytowały, a rodzice z dumą mogli obserwować swoje pociechy, które w krótkim czasie przygotowań, perfekcyjnie przedstawiły swoje artystyczne możliwości. Treści niosły w sobie przekaz zawierający zarówno wątki patriotyczne, jak i znajomość istoty ekologii.

Wzniosłość chwili podkreślił swoją obecnością wiceburmistrz Miasta i Gminy Morawica, pan Marcin Dziewięcki, który życzył maluchom sukcesów w nauce, wytrwałości i uśmiechu. Dzieci otrzymały prezenty zarówno od przedstawiciela urzędu, jak i rodziców, ale i tradycyjnie od starszych o rok kolegów. Wielką chwilą było pasowanie na ucznia, przez panią dyrektor Urszulę Wróblewską, a pierwszy w życiu dokument tożsamości, w postaci legitymacji szkolnej, wręczany przez wychowawczynie, wywoływał duże zainteresowanie. Były kwiaty złożone przed portretem patrona szkoły, wręczone dyrekcji i wychowawczyniom.

Do życzeń dołącza się cała społeczność szkolna.

Powodzenia!