Ślubowanie

Dzień 26 września 2018 r. zostanie na zawsze w pamięci uczniów klas pierwszych i ich bliskich. Jak zwykle wszyscy stawili się w odświętnych strojach, podkreślających powagę sytuacji. Birety na głowach wskazywały, kto tego dnia jest najważniejszy. Maluchy wykazały się elokwencją. Bez skrępowania odpowiadały na pytania z wiedzy o ojczyźnie, ze swobodą przysięgały na sztandar, że będą najlepsi w każdej dziedzinie: zdobywaniu wiedzy, zachowaniu i reprezentowaniu szkoły. Po dwóch przedstawicieli każdej klasy musiało wypić z pucharków sok z cytryny i bez mrugnięcia okiem jeszcze się przy tym szeroko uśmiechać. Spisali się perfekcyjnie. Gościem uroczystości był burmistrz Miasta i Gminy Morawica, pan Marian Buras. Złożył dzieciakom życzenia i podarował prezenty. Prezentów było dużo. Tradycyjnie uczniowie klas II wręczyli młodszym kolegom drobne pamiątki, taki sam gest wykonali rodzice. Były kwiaty dla pań i pana burmistrza. Pasowania dokonały panie dyrektor: Urszula Wróblewska, Maria Sarnat i Marzena Pucińska. Legitymację wręczyły swoim wychowankom panie wychowawczynie. Klasie I a – pani Magdalena Ramiączek, klasie I b – pani Teresa Górecka i klasie I c – pani Barbara Węgrzyn. Dodatkowo pani dyrektor, Urszula Wróblewska podarowała każdej grupie pluszowego misia, którego zadaniem jest wspieranie dzieci w trudnych sytuacjach, jakie je spotkają w codziennym życiu ucznia. Przyłączamy się z bardzo serdecznymi życzeniami powodzenia w zdobywaniu wiedzy i wielu radości.