Święto pracowników oświaty

„Szacunek oddany klasie nauczycielskiej
jest miarą oświaty narodu,
bo im więcej naród jest oświecony,
tym więcej ceni tych,
którzy mu światło przynoszą”.

W październiku obchodzimy święto nauczycieli, którzy swoją pracą wspierają rodziców, w trudnym procesie wychowania. W bieżącym roku szkolnym, dzień ten przypadł na piątek, 11października. Punktualnie o godzinie 800, w hali sportowej Szkoły Podstawowej zebrali się: dyrekcja, nauczyciele, dzieci, młodzież i rodzice. Gościem specjalnym był przedstawiciel organu prowadzącego, wiceburmistrz, pan Marcin Dziewięcki. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, Urszula Wróblewska zapraszając pana Dziewięckiego do wręczenia nagród, przyznanych przez Urząd Miasta i Gminy Morawica, dla wyróżniających się w procesie nauczania i wychowania nauczycieli. Takie nagrody otrzymali: pani Anna Krzemińska, pani Anna Ślusarz i pani dyrektor Urszula Wróblewska. Tradycją jest również nagradzanie przez dyrekcję nauczycieli i pracowników administracji. Zaszczytu tego dostąpili: pani dyrektor Maria Sarnat, pani dyrektor Marzena Pucińska, pani Agnieszka Wira, pani Grażyna Kosno-Mazur, pan Maciej Ściga, pani Milena Chmiel, pani Barbara Tomaszewska, pani Ewa Wach, pani Anna Muszyńska, pani Aleksandra Machulska, pani Magdalena Ramiączek, pan Lucjan Marek Pietrzczyk, pani Małgorzata Molenda, pani Jadwiga Chorzępa i pani Elżbieta Brewińska. Miłym akcentem były podziękowania dla pani Barbary Węgrzyn od rodziców uczniów klasy II c. Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy wyróżnili się w konkursie matematycznym, jako mistrzowie tabliczki mnożenia, zorganizowanym przez panią Milenę Chmiel. Na prośbę wychowawczyni klasy III a, pani Małgorzaty Molendy, pani wicedyrektor Marzena Pucińska odczytała pismo apelujące o poszanowanie chleba, który jest naszym podstawowym składnikiem pożywienia. Pismo takie wystosowali uczniowie klasy III a. Kolejnym punktem spotkania była część artystyczna przygotowana przez uczennice i uczniów klas: III c, V a, VII a oraz chór szkolny. Opiekę nad artystami sprawowały panie: Elżbieta Brewińska, Marcelina Rajch-Glonek oraz Magdalena Zapała.