WIECZOREK POŻEGNALNY KLAS TRZECICH

2O CZERWCA 2017 r. uczestniczyliśmy w WIECZORKU POŻEGNALNYM UCZNIÓW KLAS TRZECICH. Podniosłą uroczystość zaszczycili goście, wśród których znaleźli się: sołtys Bilczy – p. Tadeusz Kuc, radni – p. Jan Wróblewski i p. Leszek Cygan, przedstawicielka Rady Rodziców – p. Aleksandra Osman, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz rodzice uczniów.

Samotni ze sobą nie możemy znaleźć
Miejsca i czasu na zadumy chwilę.
Uciekamy donikąd, pod prąd wyobraźni,
Zostawiając sny jak bezbronne motyle.

2O CZERWCA 2017 r. uczestniczyliśmy w WIECZORKU POŻEGNALNYM UCZNIÓW KLAS TRZECICH. Podniosłą uroczystość zaszczycili goście, wśród których znaleźli się: sołtys Bilczy – p. Tadeusz Kuc, radni – p. Jan Wróblewski i p. Leszek Cygan, przedstawicielka Rady Rodziców – p. Aleksandra Osman, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz rodzice uczniów. Po pięknym wykonaniu przez trzecioklasistów poloneza, zebranych w hali sportowej przywitała serdecznie p. dyrektor Urszula Wróblewska. Następnie przedstawiła wyniki egzaminu gimnazjalnego i pogratulowała wspaniałych rezultatów. Ten dzień stał się też okazją do nagrodzenia najlepszych uczniów klas trzecich ze średnią 5,00 i powyżej – wszystkim z nich wręczono pamiątkowe statuetki . Miłym akcentem był fakt, że wielu rodziców otrzymało z rąk wychowawców podziękowania za współpracę.

Po wystąpieniu p. dyrektor uczniowie klas trzecich zaprezentowali wzruszający PROGRAM ARTYSTYCZNY pt. ,,BĘDZIEMY DZIEĆMI DO KOŃCA…”, na który złożyły się fragmenty prozy, utwory liryczne, pokazy taneczne, popisy wokalne czy aktorskie. Całość uroczystości poprowadzili: Maja Cudzik, Natalia Rokicka, Natalia Wieczorek i Adam Klimczak. Mogliśmy wysłuchać pięknych recytacji w wykonaniu Martyny Bedli, Elizy Podkówki, Poli Pabis, Darii Pięty, Kamili Słoniny, Natalii Jasiński, Dominiki Homa, Natalii Nieśpielak, Ewy Raczyńskiej, Karola Dróżdża czy Maksymiliana Dróżdża, podziwiać taneczny występ dziewcząt – Pauliny Skrzypek, Anny Kudryckiej, Klaudii Miernik, Wiktorii Rabiej i Marceliny Ramiączek. Mieliśmy również okazję obejrzeć zabawną inscenizację – współczesną wersję baśni pt. ,,Kopciuszek”- w wykonaniu: Pauliny Bernackiej, Poli Pabis i Małgorzaty Wrony oraz z podziwem obserwować pięknego walca. Niewątpliwie wzruszyła zebranych scenka przygotowana na podstawie dzieła Antoine’a de Saint-Exupéry’ego przez uczennice – Maję Zielińską, która wspaniale wcieliła się w rolę Małego Księcia i Klaudię Musiał, grającą przekonująco Lisa. Popisy wokalne Małgorzaty Wrony i Patryka Dróżdża czy wyjątkowa gra na pianinie Karoliny Żurawskiej i Mai Zielińskiej wprowadziły zebranych w nastrój zadumy oraz refleksji. Prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów i wspaniała scenografia podkreślały charakter uroczystości. Wspólnie zaśpiewana piosenka ,,Ale to już było…” oraz ,,Dezyderata” zakończyły część artystyczną spotkania.

Następnie rodzice uczniów wyrazili swoją wdzięczność dla dyrekcji szkoły oraz nauczycieli za trzyletnią opiekę oraz wsparcie w trudnych chwilach, a p. dyrektor Urszula Wróblewska podziękowała uczniom oraz ich wychowawcom za piękne, wzruszające chwile.

Autorkami scenariusza pożegnania były uczennice klas trzecich : Karolina Żurawska, Kamila Słonina, Natalia Rokicka i Natalia Jasiński. Piękną scenografię do przedstawienia wykonały: Maja Zielińska, Klaudia Musiał, Karolina Żurawska oraz Katarzyna Kowalik. Opiekę nad uczniami w trakcie przygotowań sprawowały wychowawczynie: p. Kamila Mazur, p. Anna Krzemińska oraz p. Irena Zawadzka. Poloneza gimnazjaliści przygotowali pod czujnym okiem p. Anny Ślusarz.