WITAJ SZKOŁO!

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019, przypadła na poniedziałek, 3 września. Na godzinę 9 wszyscy uczniowie dostali zaproszenie do kościoła parafialnego, gdzie ksiądz proboszcz, Marek Mrugała odprawił mszę świętą. Następnie goście, dyrekcja, dzieci wraz z opiekunami i gronem pedagogicznym spotkali się w szkolnej hali sportowej. Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego łączyła się z inauguracją zajęć w nowo oddanym do użytku obiekcie.

Ważnym elementem każdego rozpoczęcia nowego roku szkolnego, jest przyznanie „Bilczańskiego Kowala” dla osoby, która swoją aktywną postawą na rzecz szkoły i jej uczniów wyróżniła się w sposób szczególny. W tym roku tę nagrodę kapituła przyznała pani Aleksandrze Osman, która wiele lat pracowała w Radzie Rodziców. Jak sama nagrodzona wspomniała, praca kojarzyła jej się z przyjemnością, gdyż była prowadzona na rzecz dzieci.

Głos zabrali również goście, którzy podkreślali istotę sukcesu naszych uczniów, którzy w minionym roku szkolnym zajęli pierwsze miejsce w powiecie podczas egzaminów gimnazjalnych. Burmistrz Miasta i Gminy Morawica, pan Marian Buras, z dumą powiedział o tym, że warto w naszą szkołę inwestować swój potencjał, gdyż gwarantuje ona sukces. W inauguracji uczestniczyli: ks. Marek Mrugała, wicewojewoda pan Andrzej Bętkowski, wicekurator pan Tomasz Pleban, pani sekretarz Anna Kowalska, radni naszego miasta i gminy.

Po życzeniach wszyscy udali się do klas wraz ze swoimi wychowawcami. Zainteresowani, a więc uczniowie klas II a, III a i III b wraz z opiekunami, wychowawcami i rodzicami najmłodszych dzieci naszej gminy, które będą korzystały z nowo wybudowanych pomieszczeń żłobka, udali się aby wziąć udział w poświęceniu budynku przez księdza proboszcza, Marka Mrugałę. Pozostali udali się do klas wraz ze swoimi wychowawcami. Każdy miał możliwość obejrzenia pomieszczeń, a goście postanowili przymierzyć się do ławek, stanowiących wyposażenie klasy III a, wspominając te najlepsze z czasów jakie są udziałem każdego z nas – czasów dzieciństwa.