Szkoła uczy tradycji chrześcijańskich

Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Uczniowie dzielili się opłatkiem, śpiewali piękne polskie kolędy. Dzięki pomocy rodziców dzieci kosztowały tradycyjne potrawy podawane na stół wigilijny. O godzinie 9:30 grono pedagogiczne i cała brać uczniowska zebrała się w hali sportowej. Uczniowie z klasy VA i VIC wystawili przedstawienie o narodzeniu Dzieciątka Jezus w Betlejem. W rolę Maryi wcieliła się Kornelia Kubicka, zaś Józefa zagrał Igor Sikorski. To była prawdziwa uczta duchowa, pełna niezapomnianych wrażeń. Dzieci pięknie odegrały swoje role prezentując talenty aktorskie. Podziwialiśmy aniołów, którzy zwiastowali pasterzom radosną nowinę o przyjściu na świat tak długo oczekiwanego Zbawiciela. Widzieliśmy trzech Mędrców ze Wschodu idących za gwiazdą. Nie zabrakło też króla Heroda, diabła oraz śmierci. Nad całym występem czuwała pani katechetka Ewa Jaros oraz współpracująca pani Renata Kot. Oprawę muzyczną przygotowała pani Anna Ślusarz z zespołem wokalnym oraz solistami ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Zuchy pod opieka pani Doroty Parzniewskiej i pani Magdaleny Ramiączek zaprezentowały pastorałki swiąteczne. Uczniowie z klas trzecich pięknie zagrali kolędy na dzwonkach, zaś uczeń z klasy IIB Mateusz Stefaniec na klarnecie. Na zakończenie dyrekcja złożyła zebranym życzenia świąteczne.