Manufaktura Słodyczy i Muzeum Zabawek

Uczniowie klasy I a brali udział w XIV edycji akcji „Pierwszaki zdrowo i bezpiecznie do szkoły” oraz w plebiscycie na najsympatyczniejszą klasę. Plebiscyt okazał się bardzo szczęśliwy dla naszej klasy. Uczniowie zajęli V miejsce w powiecie kieleckim (otrzymali 5648 głosów) i w nagrodę otrzymali warsztaty w Manufakturze Słodyczy- Magia Karmelu w Kielcach. 25 kwietnia 2017 dzieci z klasy I a zostały zaproszone na warsztaty, gdzie mogły przekonać się jak powstają kolorowe lizaki i cukierki od momentu wylania gorącego karmelu na kamienny stół, poprzez nadanie im kształtu, barwy i smaku. W warsztatach w „Manufakturze Słodyczy” brali również udział uczniowie pani Zofii Młyńskiej z klasy I b, którym niespodziankę sprawili rodzice. Każdy uczeń samodzielnie wykonał swojego lizaka. Dzieci były zachwycone. Po słodkich warsztatach czekała na nas kolejna niespodzianka. Rodzice zaprosili wszystkie dzieci do Muzeum Zabawek, gdzie poznali historię zabawek, mogli bawić się drewnianymi samochodzikami i układać budowle z kamiennych klocków. Największą atrakcją była dla dzieci elektryczna kolejka i modele samolotów i statków.

To był dzień pełen wrażeń.