Akademia z okazji Święta Patrona

W dniu 24 stycznia w Naszej Szkole odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające patrona ks. Piotra Ściegiennego. Uczniowie, Grono Pedagogiczne oraz Rodzice zgromadzili się w hali sportowej, mając nadzieję na uroczyste przeżywanie tego dnia.

„Należy dążyć do sprawiedliwości.”

Program artystyczny zawierał w sobie zarówno część wokalną, jak i poetycką, którą prezentowały dzieci z klas: VI b, VI c, VII a i VII c. Przedstawienie nawiązywało swoją treścią do najważniejszych wydarzeń z życia ks. Piotra Ściegiennego, jego drogi jako kapłana, patrioty, społecznika, zesłańca, opiekuna. Ciekawe informacje zawarte w części poetyckiej przeplatane były znakomitymi występami wokalno-instrumentalnymi zaprezentowanymi przez uczennice naszej szkoły.

Młodzi artyści recytowali utwory z twórczości, m. in. M. Konopnickiej, J. Słowackiego, J. Lechonia ,a także znakomicie wcielili się w role księdza Piotra Ściegiennego i ówczesnych chłopów. Dialogiem tym przybliżyli realia XIX-wiecznej wsi oraz stosunków panujących w społeczeństwie polskim. Całość dopełniła prezentacja zawierająca szereg interesujących i wzmacniających przekaz zdjęć i reprodukcji, dotyczących codziennego życia, nauki, relacji społecznych, jak również losu Polaków zesłanych na katorgę.

Stronę poetycką i dekoracje przygotowała Pani Katarzyna Gołębiowska, natomiast oprawę wokalno- instrumentalną zrealizowały Pani Marcelina Rajch-Glonek wraz z Panią Anną Ślusarz.

Po nagrodzonych gromkimi brawami występach uczniów, Pani Dyrektor Urszula Wróblewska podziękowała młodym artystom za zaangażowanie i bardzo dobre zaprezentowanie materiału poetycko- muzycznego. Następnie podsumowała wyniki w nauce i pozostałe osiągnięcia młodzieży szkolnej za pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020.