Konkurs komunikacyjny

18 maja 2017 roku, po raz 19 odbył się Konkurs Komunikacyjny, organizowany przez panią Dorotę Parzniewską, dla uczniów klas III, pod hasłem „Bądź ostrożny na drodze”. Do zadania zgłosiły się trzyosobowe delegacje z każdej szkoły, z gminy Morawica, wraz z opiekunami. Zdarzenie uświetnili swoją obecnością wiceburmistrz gminy Morawica, pan Marcin Dziewięcki i czterech panów policjantów z policji drogowej. Dla lepszej atmosfery i odstresowania uczestników wystąpił zespół „Takt” działający przy szkole w Bilczy, pod opieką pani Małgorzaty Molendy.

Gości powitała pani dyrektor Zespołu Szkół w Bilczy, Urszula Wróblewska, życząc uczestnikom powodzenia. Konkurs jest przeprowadzany z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii TESTICO, gdzie nie są używane papier i długopis, ale każdy z zespołów otrzymuje pilota do ręki i wybierając właściwą odpowiedź decyduje o sukcesie. Bardzo miło nam jest, że I miejsce zajęli gospodarze (uczniowie Zespołu Szkół w Bilczy), z niewielką procentową różnicą uczniowie z Brzezin – II miejsce i równorzędne III pozostałe zespoły. Znajomość przepisów ruchu drogowego najwyraźniej nie jest obca naszym dzieciakom, bo zdarzały się podpowiedzi dobiegające z widowni. To tym bardziej cieszy, gdyż nadrzędnym celem tego konkursu jest poszerzanie wiedzy kolejnym rocznikom uczniów, aby w sposób odpowiedzialny i bezpieczny dla ich zdrowia i życia korzystali z dróg.

Uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami oraz mieli możliwość przyjęcia gratulacji od gości.