Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci

7 listopada 2019 r. o godzinie 9:30 w Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca nasze ważne narodowe święto – Dzień Niepodległości.

7 listopada 2019 r. o godzinie 9:30 w Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca nasze ważne narodowe święto – Dzień Niepodległości. Montaż słowno – muzyczny został poświęcony tym wszystkim Polakom, którzy postawą i ofiarą swej krwi wywalczyli wolność naszej Ojczyzny.

Zebrani w hali uczniowie, nauczyciele oraz rodzice w skupieniu wysłuchali przygotowanych przez uczniów z klas :V c, VI a, b, c oraz chór szkolny utworów poetyckich i muzycznych. Każdy z nich przypominał o trudnej historii naszego kraju. Młodzi wykonawcy podkreślili, że ojczyzna to nie tylko nasze symbole narodowe i pamięć o bohaterach, ale przede wszystkim szacunek dla historii.

Podsumowaniem tej niezwykłej lekcji historii stały się słowa: ,,…aby jednak każdy Polak, człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci.

Program artystyczny przygotowały: I. Zawadzka, M. Kasznia, A. Krzemińska, M. Rajch-Głonek, A. Ślusarz.