Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego. Tradycyjnie już oficjalną część poprzedziła uroczysta msza święta w kościele parafialnym. Do hali sportowej Szkoły Podstawowej w Bilczy zaproszeni zostali uczniowie klas IV – VIII i III Gimnazjum wraz ze swoimi bliskimi, natomiast młodsi udali się na spotkania z wychowawcami do klas lekcyjnych. Od kilku lat młodzież kończąca swoja edukację w murach naszej szkoły, przygotowuje i tańczy „Poloneza”. W tym roku również tradycji stało się za dość. Zrobili to z ogromnym zaangażowaniem. To umiejętność, która przydaje się każdemu. Gościem uroczystości, z ramienia organu prowadzącego, była sekretarz Urzędu Miasta i Gminy w Morawicy, pani Anna Kowalska. Wręczyła nagrody za udział w różnorodnych konkursach, które były przeprowadzane w urzędzie. Następnie wychowawcy tegorocznych absolwentów wręczyli świadectwa, a młodzież krótkim programem artystycznym podziękowała wszystkim za kilka lat wspólnie spędzonego czasu. Tradycyjnie już wyróżnieni uczniowie otrzymali swoje świadectwa z rąk pani dyrektor Urszuli Wróblewskiej. Podkreśleniem tej doniosłej chwili były fanfary dla wszystkich, których średnia ocen plasowała się w przedziale 4,75 – 6,00.

Czas pożegnań zawsze jest trudny. W bieżącym roku szkolnym swoją aktywność zawodową zakończyli pani Dorota Klusek i Wiesław Bąk. Pięknymi słowami podziękowali za współpracę zarówno swoim uczniom, jak ich rodzicom i oczywiście koleżankom i kolegom. Wszyscy wspólnie zaśpiewali znany przebój „To już było” i serdecznie pożegnali odchodzących.

Przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali nauczycielom za ich pracę i zaangażowanie w wychowywanie dzieci oraz życzyli wszystkim udanego wypoczynku. Następnie udano się do sal lekcyjnych, aby odebrać swoje świadectwa i móc rozpocząć wypoczynek.

Życzymy wszystkim bezpiecznych, beztroskich i pięknych wakacji!